Царик Богдана

17-річна Богдана Царик знаходиться на 6-му місяці вагітності. Під час проходження медичного обстеження вона дізналась, що має вроджену ваду серця. Лікарі наполягають на терміновій операції зі встановлення внутрішньосудинних імплантів, які дозволять відновити просвіт судини. Якщо не зробити втручання протягом 2 тижнів, Богдана може втратити дитину і навіть життя! Безкоштовні імпланти в лікарні скінчилися, а власними силами маленькій родині такі гроші в строк не зібрати!

В Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосава діагноз підтвердився. Артеріальний тиск у Богдани піднімається до 220 і його вкрай важко контролювати без усунення звуження аорти. Лікарі наполягають на терміновій операції по встановленню внутрішньосудинних імплантів – трьох штук, вони дозволять відновити просвіт судини. Якщо не зробити втручання протягом 2 тижнів, дівчина може втратити дитину і навіть життя! Зазвичай такі операції в НІССХ ім.Амосова проводяться за рахунок державного забезпечення, проте на жаль під кінець року імпланти закінчились. Коштів на придбання імплантів Богдана не має, бо її батьки позбавлені батьківських прав. Дівчину виховує старша сестра, яка є опікуном Богдани та її п’ятнадцятирічної молодшої сестри. Старша сестра одружена, має чоловіка та двох маленьких діток. Працює один чоловік, тому що сестра знаходиться дома – доглядає діточок.

Богдана поки що не одружена, але батько їхньої майбутньої дитини від них не відмовляться. Він молодий 20-річний хлопець, який любить Богдану та хвилюється за неї і майбутню дитину. Хлопець щойно влаштувався на нову роботу, знаходиться на випробувальному терміні, знімає кімнату. На жаль, за такий короткий час самотужки зібрати такі великі кошти Богдана та її близькі не в змозі.

26.12.13 р. проект стартував. Але оскільки попереду йшли новорічні свята, ми дуже хвилювалися і розуміли, що швидше за все потрібної суми не зберемо. Нам і Богдані залишалось лише молитись і сподіватись на диво. І диво сталось, всього за одну добу, прочитавши на сайті Української Біржі Благодійності історію Богдани, люди не змогли залишитись байдужими. За допомогою донорів була зібрана сума в 7 633 грн. Оскільки операцію необхідно було робити терміново, і не залишалося часу чекати, в результаті нашого звернення з проханням до МБФ Української Біржі Благодійності було прийнято рішення перерахувати із скарбнички “Здоров’я” суму у розмірі 52 367 грн, і 27.12.13 р. проект був закритий.

З приводу операції хвилювалась не лише Богдана, але і лікарі, а так само і ми, оскільки операція була складною, і як вона пройде, не знав ніхто. 30 грудня – 5 годин (з 11.00 до 16.00) тривала операція. Завдяки молитвам рідних і умінню хірургів, перший етап операції пройшов успішно. На операції була присутня професор з ІПАГ АМН України – Давидова Юлія Володимирівна, яка до операції і після, контролювала життєздатність плоду. Богдана Царик і її майбутнє маля після ендоваськулярного втручання відчувають себе добре. Хірургам вдалося понизити тиск в два рази, з 220 до 150. На жаль, повністю виправити ваду не вдалося, оскільки подальше втручання могло нашкодити мамі і маляті, але найголовніше завдання, яке загрожувало їх життю, виконали.

Після пологів Богдані потрібно буде зробити другий етап ендоваськулярного втручання, який буде вже не таким складним і абсолютно для неї безкоштовним. При передопераційному обстеженні хірурги передбачали, що під час операції, потрібно буде ставити три імпланта, вартість одного складала 20 000 грн, по цьому фонду був виставлений рахунок в 60 000 грн, які перерахувала Українська Біржа Благодійності на рахунок фонду “Серця Майбутнього 28.12.13 р. Але під час операції лікарі використовували всього один стент (імплант), 40 000 грн, які залишились з дозволу УББ фонд “Серця Майбутнього” перерахує на свої наступні проекти, по яких обов’язково дасть детальний звіт, після їх реалізації.

8.01.14 Богдану з Інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова АМН України перевели в ІПАГ АМН України для подальшого спостереження вагітності. 20 січня Богдану Царик виписали з ІПАГ АМН України додому до пологів, оскільки немає свідчень для подальшого її перебування в лікарні. Богдана і її майбутнє дитя відчувають себе добре. Народжувати вона буде в ІПАГ АМН України.

Імя: Царик Богдана, 1996 р.

Місто: Харківська обл, Волківський р-н; с. Високопілля

Діагноз: вроджена вада серця – коартація аорти

Всі подробиці та документація тут.

Треба допомога