Потороча Юлія

Нещодавно я дізналася, що народилася з вадою серця, після народження у мене не закрилася Боталова протока, і зараз він розміром 4 мм. Із цією проблемою я прожила повних 16 років. Я не ходжу в школу вже 2 місяці. Спочатку в мене було запалення легенів, це друге запалення, яким я перехворіла. Саме коли я лежала в лікарні, мене направили в Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, де мені сказали, що всі мої хвороби через проблеми серця.

Відтоді воно почало мене сильно турбувати. Ночами я не можу заснути, бо моє серцебиття перевищує норму, пульс – 128 ударів на хвилину, мене починає трясти. Навіть в магазині я не можу стояти більше 15-20 хвилин, у мене починає паморочитися голова, стає жарко, і я просто можу втратити свідомість. Лікарі Національного інституту серцево-судинної хірургії Амосова кажуть, що без операції не обійтися: якщо її відкладати на потім, можуть виникнути серйозні ускладнення. Що б вирішити мою проблему, потрібен оклюдер, який коштує майже 100 000 грн. На жаль, таких коштів у моєї сім’ї немає.

Я живу з мамою і бабусею-пенсіонеркою. Моя мама працює перукарем (неофіційно), тому ми не маємо стабільного доходу. Мама може заробити як 2 000, так і 1 000 грн на місяць, а пенсія бабусі – 1 480 грн. Усі комунальні послуги ми платимо завдяки субсидії. Мені шкода свою маму, адже коли мені погано вночі, вона теж не спить. Я чую, як вона молитися про моє здоров’я і плаче, бо не може мені нічим допомогти.

Для мене новина про те, що потрібно робити операцію, стала шоком. Зараз я закінчую 11 клас, на носі випускний, ЗНО та вступ до університету. Моєю мрією ще з 9 класу було вступити до університету ім. О.О.Богомольця на лікувальну справу, але оскільки бюджетних місць дуже мало, а вартість навчання складає близько 28 000 грн на рік, у мене немає шансів. І я прийняла рішення вступати на заочну форму фармацевтичного факультету, щоб одночасно з навчанням ще й працювати, і мати змогу його оплачувати. Моя мрія на майбутнє – створити сім’ю і народити здорових дітей, але з вадою серця у мене нічого не вийде.

Я звертаюся до всіх небайдужих людей: допоможіть мені зібрати кошти на лікування! Заздалегідь хочу сказати всім Вам “спасибі”! Бережи нас, Господи!

ПІБ: Потороча Юлія Олександрівна, 13.05.2000 р.

Місто: Ніжин, Чернігівська обл.

Діагноз: відкрита артеріальна протока

Всі подробиці та документація тут.

Треба допомога