Недашківська Настя

У трирічної Насті Недашківської вроджена вада серця – вторинний дефект міжпередсердної перетинки. Лікарі наполягали на як найшвидшій операції зі встановлення імпланта – оклюдера, який виправить ваду. На жаль, придбати імплант родина повинна була за власні кошти, однак грошей у сім’ї на це не вистачало.

Настя народилася раніше встановленого терміну і важила 2 030 грамів. Після народження її перевели в реанімацію, і тільки через місяць їх з мамою виписали додому. Другий сюрприз родину очікував через півроку після народження: в Настусі вранці стали набрякати оченята, обстежили нирки – все в порядку. Коли дитина застудилася, педіатр почула в сердечку шуми. Встановили діагноз: вроджена вада серця – вторинний дефект межпередсерної перетинки. Дівчинці було лише 7 місяців, і загрози життю не було, лікарі порадили чекати і сподіватися на диво, але диво так і не сталося.

Зараз Настусі 3 рочки, і дівчинці терміново потрібна операція, тому що вона дуже часто хворіє: тільки за літо Настя двічі хворіла на пневмонію. Часті захворювання можуть дати ускладнення на серце. Дитині необхідно було встановити імплант – оклюдер, який повністю виправить дефект міжпередсердної перетинки і закриє вроджений ваду серця. На придбання оклюдера родині не вистачало 20 000 грн. За допомогою близьких і знайомих вони змогли зібрати лише 12 000 грн. На жаль, самостійно сім’я всю суму зібрати не зможе. Працює один тато, у якого зарплата невисока. Настя не одна дитина в сім’ї, є старший брат, який цього року пішов у 2 клас. Мама після декретної відпустки змушена залишатися вдома, бо Настя потребує домашнього догляду.

Настуня – енергійна, привітна, допитлива, весела дівчинка. Вона росте музичною і артистичною дитиною, любить свого братика і бабусю. Але, на жаль, через хворобу не може жити повноцінним життям. У кардіоцентрі де Настя проходила обстеження, лікарі порадили мамі звернутися в БФ “Серця Майбутнього”, який допомагає дітям з вродженими вадами серця. Мама до нас звернулася, і ми пообіцяли їй допомогу. Так як дитині потрібна термінова операція, ми вирішили не зволікати і одразу попросили допомогу в УББ у зборі коштів на внутрішньосерцевий імплант для Настуні Недашківської. Проект стартував 11.02.14 р. Збір коштів здійснювався за допомогою онлайн-сервісу. У проекті взяло участь 91 донори і 26.02.14 необхідна сума була зібрана, завдяки всім чуйним і милосердним людям.

Але, на жаль, Настя 04.03.14 несподівано захворіла гострим бронхітом і перебувала на амбулаторному лікуванні. Відповідно їй не змогли зробити операцію в заплановані терміни. Наш фонд відразу після перерахування УББ грошей на наш рахунок придбав Насті оклюдер (імплант), який чекав її до повного одужання. Одужавши після двох тижнів, 24.03.14 р. Настуня з мамою була госпіталізована в Науково-практичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, де проходила передопераційне обстеження, так як на 26.03.14. була призначена планова операція по встановленню імпланта та усуненню дефекту. Вранці перед операцією в Настусі почався риніт, лікарі прийняли рішення, що в такому стані не можна проводити операцію і її перенесли до повного одужання дитини. 26.03.14. Настю з мамою виписали додому порадивши звернутися до терапевта. Ще два тижні Настя перебувала на амбулаторному лікуванні з приводу ГРВІ. Після всіх хвороб лікарі порадили відновитися повністю дитині і в найближчі два-три місяці не робити операцію, що б сердечко і організм дитини повністю відновилися. Батьки відвезли дитину в село, що б дитина оздоровилася.

Після ретельного огляду та обстеження лікарями 02.07.14 в Київському Науково-практичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України дівчинці була успішно проведена операція по закриттю вродженої вади серця-вторинного дефекту міжпередсердної перетинки. Ми дуже раді за Настуню та її сім’ю, що не дивлячись на перешкоди, вони змогли подолати цю страшну хворобу в юному віці. І в подальшому житті дитина навіть не буде здогадуватися, що у неї було хворе серце. Від усього серця дякуємо всії команді УББ за допомогу у зборі коштів для проекту “Врятуйте сердечко Настуні Недашківськії”. Спасибі Вам за Вашу сумлінну роботу і професіоналізм, за Ваше людинолюбство і невичерпне милосердя! А також висловлюємо величезну подяку всім донорам за допомогу і не байдужість до доль інших людей.

ПІБ: Недашківська Настя, 3 роки

Місто: Київ

Діагноз: вроджена вада сердця – вторинний дефект міжпередсердної перетинки

Всі подоробиці та документація тут.

Треба допомога