Кононенко Богдана

Багатодітна родина Кононенків просить допомогти врятувати їх маленьку донечку Богданку. У 1,5 місяці дівчинці встановили діагноз: врождена вада сердця – вториний дефект міжпередсердної перетинки. З тих пір вона весь час у лікарнях та реанімаціях. Коли дівчинку привезли на обстеження до Києва, дефект збільшився, і їй терміново необхідна операція зі встановлення внутрішньосерцевого імплантату (оклюдеру), і чекати далі може бути небезпечно для життя дитини. Давайте разом врятуємо сердечко Богданочці!

Родина Кононенків виховує 4-х діток (дівчаток) і має статус багатодітної родини. Найстаршій – 7 років, другій – 5,5, Богданці – 2,5, а наймолодшій – 5,5 місяців. Мама перебуває в декретній відпустці. Тато офіційної роботи не має, перебивається підробітками, а зараз взагалі не працює через військову ситуації в Луганській області, де проживає родина. На дитячі гроші, які останнім часом платять нерегулярно, вижити практично неможливо, не кажучи вже про операцію. Бабуся, працює в Києві в ресторані посудомийкою, знімає з двома співробітницями кімнату. Почувши в новинах, що остані поїзди з Луганська будуть ходити до 23 червня, забрала до Києва дочку з чотирьма дітьми. Зараз в кімнаті проживають чотири дорослі жінки та четверо дітей. Тато залишився в Луганській області і чим може допомогає українській армії: передає фрукти та овочі з городу, возить питну воду з криниці тощо.

Богданочка – дуже активна, балакуча, любить вірші, танцювати, співати. Але через свою хворобу їй важко цим займатися. Давайте разом допоможемо родині Кононенко повірити в диво і, не дивлячись на складну ситуацію на Сході країни, врятуємо сердечко маленькій Богданочці. Мешканка Луганської області Любов Подоляка, бабуся Богданочки, просить про допомогу всіх небайдужих людей: “Моя маленька онучка Богданочка потребує операції, сім’ї потрібно зібрати 44 940 грн. Богданочці зараз 2 роки і 5 місяців. Її діагноз: вроджена вада серця – вторинний дефект міжпередсердної перетинки. Дитині потрібна операція на серці, лікарі рекомендують провести її та встановити оклюдер.

Оклюдер – медичний інструмент, який вводиться через стегнову артерію і закриває отвір в міжпередсердній перетинці. Таким чином, операція на серці проводиться без розрізу грудної клітини, вона менш травматична і широко застосовується при подібних вадах серця. На жаль, тільки відкриті операції в Україні для дітей з вродженними вадами серця у дитячих кардіоцентрах Києва проводять безкоштовно. Йдеться про порожнинні операції, які виконуються з розрізом грудної клітки. Але Богдані потрібна операція саме з оклюдером, який коштує грошей.

Ваду серця у дівчинки виявили, коли дівчинці було 1,5 місяці, з тих пір вона весь час проводила у лікарнях та реанімаціях. Поки її не привезли на обстеження в Київ – чекали, що дірочка в серці заросте, але згідно з останнім обстеженням, вона збільшилася, і лікарі сказали, що без операції не обійтися, а чекати далі може бути небезпечно для життя дитини. Я, бабуся, допомогу надати не можу, так як щоб привезти дитину до Києва на обстеження – сама влізла в борги. Я благаю всіх небайдужих відгукнутися і врятувати мою онучку!”.

Так як дитині була потрібна термінова операція, ми вирішили не зволікати і одразу попросили допомогу у УББ в зборі коштів на внутрішньосерцевий імплант, що б разом допомогти Богданці Кононенко. Проект стартував 15.07.14. Збір коштів здійснювався за допомогою онлайн-сервісу. А також був знятий сюжет на телеканалі ICTV Факти, який вийшов 24.07.14 У проекті взяло участь 157 донора і 30.07.14 необхідна сума була зібрана, завдяки всім чуйним і співчутливим людям.

Як тільки ми дізналися, радісну новину, що необхідна сума зібралася, ми відразу почали дзвонити бабусі Богданка, але на жаль додзвониться було не можливо два дні, абонент був тимчасово не доступний. Ми дзвонили по всіх телефонах які дала сім’я Кононенко, але зв’язатися не могли. Ми вже не знали що нам робити, як раптом подзвонила бабуся Богданки сама, що б дізнатися не зібралися чи гроші. Як виявилося, після виходу сюжету на телеканалі ICTV, господар комуналки вигнав родину на вулицю і їм не залишалося нічого робити як йти жити на вокзал, телефони розрядилися і тому ми не могли додзвониться. Почувши таку історію ми не могли залишитися осторонь і одразу ж зателефонували в УББ, що б дізнатися чи немає у них оператора допомоги, які допомагають біженцям з Східної України. УББ відразу ж зв’язалася з операторами допомоги БФ «Місто щасливих дітей» . Вони люб’язно погодились допомогти родині Кононенко. Сім’я переїхала жити в БФ «Місто щасливих дітей», де їх дуже добре зустріли та надали усі необхідні умови: триразове харчування, житло, психолога і т.п.

14.08.14 в Науково-практичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, ендоваскулярних хірургом- Андрієм Віталійовичем Максименко була успішно проведена операція по встановленню внутрисердечного імпланта Богдані Кононенко. Завдяки проведеному втручанню дитина була виписана з клініки здоровою. Тепер сердечко Богдани здорове і вона зможе жити повноцінним життям! Після операції дитина з бабусею повернулися в БФ «Місто щасливих дітей», які вже в соціальних мережах підшукали їм житло на тривалий час. І купили шкільну форму діткам, які йдуть першого вересня в школу. Господар будинку в селі під Білою церквою люб’язно надав будинок на тривалий час, а голова сільської ради пообіцяв їх найближчим часом прописати, що б мама могла отримувати допомогу на дітей. Першого вересня дві старші дівчинки пішли до школи. Богданка почувається добре, стала активнішою і потрохи набирає вагу.

ПІБ: Кононенко Богдана Сергіївна, 03.10.2011 р.

Місто: Луганська область

Діагноз: вроджена вада серця – вторинний дефект міжпередсердної перетинки

Всі подробиці та документація тут.

Треба допомога