Белан Даринка

Даша отримала інвалідність в свої 9 рочків. 3 роки тому дівчинку обстежували лікарі на тлі хронічних бронхітів. Шукали причину цих постійних хвороб, але змушені були поставити значно серйозніший діагноз. У Даринки виявили вроджену ваду серця – вторинний дефект міжпередсердної перетинки. Дитина терміново потребує операції з встановлення імпланту, що він би виправив дефект. Мета цього проекту – допомогти незаможній родині Даші зібрати гроші на придбання такого імпланту.

Через свою хворобу, Даша пішла навчатись в інтернат № 4 для сердечників. Окрім шкільних занять там вона знаходиться під постійним доглядом медперсоналу, проходить лікування та фізично не перевантажується.

Останнє обстеження Даша проходила в Києві в Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Лікарі порадили не чекати, а терміново робити ендоваскулярну операцію, яка повністю виправить дефект. Тому що з кожним роком хвороба буде прогресувати, а дефект збільшуватися. Вада серця постійно і невпинно погіршуватиме загальний стан здоров’я дівчинки. Сама операція безкоштовна, проте окклюдер – імплант, який треба поставити в сердечко Даші, щоб закрити дефект міжпередсердної перетинки – коштує 32 000 грн.

Для родини це дуже великі гроші, вони їх не зможуть зібрати самотужки. Сім’я свого власного житла не має, мешкають усі в двокімнатній квартирі прабабусі. Живуть разом із бабусею, яка є інвалідом другої групи: в неї пухлина на лівому оці, жінка поступово втрачає зір. Прабабуся ж дуже старенька і в неї теж купа своїх хвороб, пенсіонери потребують постійного догляду та допомоги.

Даша активна, весела, товариська дитина. Дуже любить тварин, як виросте, хоче стати ветеринаром. Дашенька мріє займатись танцями, але, на жаль, з її хворобою поки що це не можливо. Проект стартував 05.12.13 р. Збір коштів здійснювався за допомогою онлайн-сервісу УББ. А телеканал СТБ на підтримку дівчинки зняв сюжет і показав в “Вікнах” два випуски в один день 18.00 год. і 22.00 год. Історія Даші Белан і її сім’ї торкнулася сердець багатьох людей. Після виходу першого сюжету була зібрана половина необхідних коштів, а після випуску другого сюжету в 23.00 проект був вже закритий. 277 чоловік перейнялися історією Даші і її сім’ї, за рекордні терміни були зібрані необхідні кошти, це доводить, що всі разом – ми сила!

18.12.13 р. в Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України була успішно проведена операція по закриттю вродженої вади серця – вторинного дефекту міжпередсердної перетинки у Даші Белан. 20.12.13 р. Дашу виписали здоровою дитиною. Скоро знімуть з Даші інвалідність, а її мрія займатися танцями, завдяки донорам допомоги стане реальністю.

Ім’я: Белан Даша, 25.05.2004 р.н.

Місто: Дніпропетровськ

Діагноз: Вроджена вада серця – вторинний дефект міжпередсердної

Всі подробиці та документація тут.

Треба допомога